Zasto?

Teme u vezi sajta i foruma, izmene, pitanja, problemi.

Zasto?

Postod Konstantin » 17.11.2013, 22:20

Dobro vece moji dragi igraci. Ovu temu otvaram zbog jedne neobicne stvari koju sam zapazio na sajtu sto verovatno retko ko od vas zna. Iako imam samo 17 godina znam mnogo toga sto se tice blogova,sajtova,stranica i foruma zbog najjaceg srpskog foruma koji mi je cale drzao (necu da dajem adresu zbog reklame iako to nista ne znaci). Malo mi je skrenulo paznju to sto ovaj sajt za skoro 3 godine ima 1000 clanova a od kad sam ja dosao pre skoro nedelju dana odjednom su se regovali oko 70 clana.Mislim da nema potrebe da staff (tim sajta) pali botove i automatski pravi akaunte. Sve ce vam biti jasnije kada pretisnete na ikonicu "Clanovi" gore sa desne strane. Zatim odete recimo na slovo "S" i zadnju stranu, primeticete kako su nikovi tih akaunta cisto gazenje po tastaturi (npr. stephensmootzskf, shannanrazojejwqgss, sherlynholloman,...) i kada pogledate datume njihovih pravljenja primeticete da je razlika izmedju jih najvise 5-7 dana zato sto je bot iso redom po azbucnom redu i pravio recimo 5 akaunta na dan. To radi ili bot ili tim clanova koje ne mrzi da ih prave. Ja se izvinjavam ako sam ovim prekrsio neko pravilo sajta tako reci otkrio tajnu :D ali mislim da je malo glupo da to radite. Ako vec zelite da reklamirate sajt onda napravite banner i proguglajte malo kako to ide da vam ja ne objasnjavam. Zna se ko je ovde aktivan i ko svrlja najvise po forumu (ima nas 15-20). Pozdrav od mene i zelim napredak sajtu posto mi posle ovog verovatno sledi banana. :yahoo:
Evo slikovito da objasnim o cemu sam pricao:

Slika
Slika
Korisnikov avatar
Konstantin

Pridružio se: 06.11.2013, 18:08
Reket: Butterfly Primorac OFF- (lomljen)
BH: Tenergy 64 2.1mm (crvena)
FH: Donic Baracuda 2.0mm (crna)

Re: Zasto?

Postod Admin » 17.11.2013, 22:45

Pogledaj i ostale strane pa ces videti da ih od neke od strana vise nema. Brisem kad stignem.
Tesko je zastititi sajt od spamera, koji se registruju pod ovakvim imenima. Ni pitalice ne pomazu, naucili odgovore. Na dan ih se registruje stotinak, vecinu obrisem, ali neki ostanu.
Korisnikov avatar
Admin
Site Admin

Pridružio se: 03.02.2011, 14:00
Reket: Kong Linghui off 7 slojni
fh: Sriver fx 2.1 crvena
bh: Sriver fx 2.1 crna

Postod Konstantin » 17.11.2013, 23:14

U redu ako ih brises :good: , samo bi broj clanova trebao da se smanjuje onda. Jel si guglao na koji nacin sve mozes da palis security kodove,pitalice,...? Ima opcija da se ubaci da na jednu IP adresu moze da se registruje samo jedan korisnik. Nemoj da se mucis da ih brises pojedinacno posto mnogo oduzima vreme a i nabija nervozu.
Korisnikov avatar
Konstantin

Postod ivan » 18.11.2013, 19:55

Ma samo tebe da odobrovoljim, a s botovima cu lako posle... :D
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan

Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Reket: Galaxy MC 2
fh: tenergy 05
bh: tibhar aurus soft

Postod Konstantin » 18.11.2013, 19:58

Samo izvoli, pretpostavljao sam da mi to sledi. Posto se to ovde deli kao bombone. :)
Korisnikov avatar
Konstantin

Postod String » 09.01.2014, 23:06

Mislim da nema potrebe da staff (tim sajta) pali botove i automatski pravi akaunte.

primeticete kako su nikovi tih akaunta cisto gazenje po tastaturi

To radi ili bot ili tim clanova koje ne mrzi da ih prave.

Ja se izvinjavam ako sam ovim prekrsio neko pravilo sajta tako reci otkrio tajnu ali mislim da je malo glupo da to radite

Nijednom administratoru nije u cilju da botove pravi automatski. To je vrlo lose za SEO (Search engine optimization), pretrazivaci to okarakterisu kao "low-quality" veb sajt i dobija manji rang. Drugo, sami korisnici to primete i jednostavno odu, tako da ti ova recenica nije na mestu. Ja sam se upravo registrovao ali ocito je da ovo nisu botovi pravljeni "ljudskom rukom". Ovo su botovi napravljeni automatski i to je to. Kao sto vidis, svi su pravljeni po istoj semi (da kazem isprogramiranoj semi), "slova,slova,slova,broj,slova" ili jednostavno niz bezveznih karaktera.
Ima opcija da se ubaci da na jednu IP adresu moze da se registruje samo jedan korisnik. Nemoj da se mucis da ih brises pojedinacno posto mnogo oduzima vreme a i nabija nervozu.

To resenje nije dobro jer uvesti zabranu za jednu IP adresu je totalno neefikasno. Bot mreza uvek ima nekoliko adresa i uvek je bolje banovati ceo opseg, tipa ako bot dolazi sa 43.23.1.56, banujemo 43.23.* i resimo problem. Tako, naravno nece niko sa tim opsegom moci da pristupi forumu, ali to ne bi trebalo da bude problem jer botovi dolaze iz stranih zemalja (obicno Rusija, Nemacka, Kina i ostale...), pa banovanjem takvih opsega ne remetite pristup forumu "domacim" clanovima :)
Takodje, od koristi moze biti i banovanje odredjenih email provajdera koje botovi koriste. Obicno su to trecerazredni provajderi, tako da drugim kroisnicima to nece biti problem.

Na kraju, necu da vredjam, ali ako si ti ovo sve ispisao, onda iskreno, nemas puno iskustva kao sto kazes al opet, dobro je sto si pomenuo :)
String

Pridružio se: 08.01.2014, 11:54
Reket: Drvo: Donic Schildkröt Swedish Legends FL
FH: Milky Way Venus 2.2
BH: Friendship 802-40 1.5

Povratak na Sajt