Uticaj podloge na igru

Generalne teme o stonom tenisu.

Re: Uticaj podloge na igru

Postod LucicNS » 16.09.2011, 15:53

phrnjak je napisao:Đorđe, a kako to objašnjavaš? Ja tvrdim da nema uticaja jer je masa loptice zanemarljiva u odnosu na sto i da ni 1 promil njenog impulsa ne primi podloga. Uvažavam te kao igrača i velikog poznavalaca raznih tema vezanih za stoni tenis ali ovo si omašio. Možda ti je to samo subjektivni osećaj od uticaja raznih drugih faktora. Ako hoćeš mogu da zađem i u neku stručnu analizu.


Nemoj. Bices u krivu. Ima osetne razlike u brzini.

Inace, u mojoj sali na Novom Beogradu (koja uz put i ne radi) ja stavljena najbolja podloga na svetu,
a to je Taraflex (proizvodjaca koji se zove Gerflor, da se i to pojasni), postavljen sa specijalnu sportsku masu,
napravljenu od strane istog proizvodjaca, a pre toga sam uradio i idealno ravnu betonski kosuljicu.
Kostalo me je skoro 25000 eura preuredjivanje prostora, a samo za podlogu je otislo oko 9000 (130-tak kvadrata).
Znaci, oko 70 eura po kvadratu kosta PRAVA PODLOGA, uz ogranicenje da je stavljen SKORO nov taraflex po znatno nizoj ceni.

U zivotu nisam igrao ni na cemu boljem od toga!
Cak ni na priblizno tako kvalitetnoj podlozi.
Imas osecaj da je podloga mekana, a u stvari je bas onakve tvrdoce kakve i treba.
Za zglobove je izmisljena...

Tragedija je da cu morati da zatvorim tu salu jer ne mogu da joj se posvetim, a ne mogu nikoga ni da
nadjem da mu je prepustim da radi.
LucicNS
 
Postovi: 514
Pridružio se: 01.08.2011, 21:08
Lokacija: Novi Sad
Reket: Drvo: TTS Tesla OFF++
FH: Butterfly Tenergy 05 max
BH: Donic Pirahna 0X

Re: Uticaj podloge na igru

Postod First » 16.09.2011, 16:46

Jos mi reci da je ta sala na Novom Beogradu i da sam tebe zvao par puta i da si mi rekao da sala jos nije u funkciji, ali da bi trebala uskoro da proradi, da je neki problem sa grejanjem (zvao sam kad je bila zima) :-D
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Uticaj podloge na igru

Postod LucicNS » 17.09.2011, 07:49

da. bas ta.
LucicNS
 
Postovi: 514
Pridružio se: 01.08.2011, 21:08
Lokacija: Novi Sad
Reket: Drvo: TTS Tesla OFF++
FH: Butterfly Tenergy 05 max
BH: Donic Pirahna 0X

Re: Uticaj podloge na igru

Postod First » 17.09.2011, 13:23

video sam slike i sala stvarno izgleda jako lepo, hoce li uopste proraditi i jesi li resio problem sa grejanjem?
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Uticaj podloge na igru

Postod scvlada » 17.09.2011, 14:45

Re: Uticaj podloge na igru

Post od First » 17.09.2011, 14:23
video sam slike i sala stvarno izgleda jako lepo, hoce li uopste proraditi i jesi li resio problem sa grejanjem?

Gde mogu da se vide slike.Ja sam nešto čuo da je ta sala u nekom podzemnom bunkeru tj skloništu.Da li ima prozore da se provetri? I čuo sam od neimenovanih da nema visinu tj da je tavanica jako niska. :shock: Voleo bi da grešim i da dodjem da probam Gerflor.
scvlada
 
Postovi: 726
Pridružio se: 28.03.2011, 16:12
Reket: TBS

Re: Uticaj podloge na igru

Postod djordjestanic » 17.09.2011, 15:46

scvlada je napisao:
Re: Uticaj podloge na igru

Post od First » 17.09.2011, 14:23
video sam slike i sala stvarno izgleda jako lepo, hoce li uopste proraditi i jesi li resio problem sa grejanjem?

Gde mogu da se vide slike.Ja sam nešto čuo da je ta sala u nekom podzemnom bunkeru tj skloništu.Da li ima prozore da se provetri? I čuo sam od neimenovanih da nema visinu tj da je tavanica jako niska. :shock: Voleo bi da grešim i da dodjem da probam Gerflor.



Nemojte da nervirate Marka.

Čovek stukao tolike pare a nije imao dovoljno termina a sada vi našli da ga palite.

Ko je bio, bio je....
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Uticaj podloge na igru

Postod LucicNS » 17.09.2011, 15:47

Resio sam da zatvorim salu. Mogu eventualno najaviti dolazak u BG i ko zeli da proba podlogu, moze.
To ce verovatno biti i poslednje igranje stonog tenisa u toj sali...
Nisko jeste (oko 2,40), ako se stavi po jedan sto u svaku salu ima prilicno mnogo mesta sa strane.
To su dve sale oko 10x7 metara svaka.
LucicNS
 
Postovi: 514
Pridružio se: 01.08.2011, 21:08
Lokacija: Novi Sad
Reket: Drvo: TTS Tesla OFF++
FH: Butterfly Tenergy 05 max
BH: Donic Pirahna 0X

Re: Uticaj podloge na igru

Postod ivan » 17.09.2011, 15:59

Najavi.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Uticaj podloge na igru

Postod First » 17.09.2011, 16:57

Sala izgleda jako lepo, ali ju je ubila visina, mada me cudi Marko, ti si covek koji je dugo u stonom tenisu i da nisi obratio paznju na najvazniji element kod sama sale, a to je visina.
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Uticaj podloge na igru

Postod Vladojica » 17.09.2011, 17:03

Ma nije to ni toliko nisko, bar za mene. Mozda mi jednom u sedam dana lopta udari u plafon kad igram, ali i to je nenamerno :D
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

PrethodniSledeća

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron