Da li isto igrate ujutro i uvece?

Generalne teme o stonom tenisu.

Re: Da li isto igrate ujutro i uvece?

Postod Pedja » 21.11.2011, 12:00

ivan je napisao:Ovo je vrlo zanimljivo. Gde tu spada period 19-21h?

Koliko se ja sećam iz škole,(smenjivanje simpatikusa i parasimpatikusa),posle 23h apsolutno nije više za igru...što se tiče biološkog ritma...Od 19 do 22 h mislim da simpatikus preovladava...U tom terminu se i zakazuje većina utakmica... :idea:
Lično ja više volim to od 19h...Ujutru ne mogu da se sastavim do 11h...
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Da li isto igrate ujutro i uvece?

Postod ivan » 21.11.2011, 12:03

utakmice se zakazuju uvece da bi ih ljudi gledali, gotovo sam siguran da je to razlog a ne neki tamo parasimpatikus. Kolko se ja secam iz skole sva takmicenja su se zakazivala ujutro oko 9 -10 h jer tad mozak bolje radi verovatno. Mada mozda je i za to razlog banalan, recimo jer ne bi mogli da nadju dezurne nastavnike/profesore za popodne i uvece, jer ljudi hoce da idu kuci i gledaju utakmice.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Da li isto igrate ujutro i uvece?

Postod Pedja » 21.11.2011, 12:21

Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Da li isto igrate ujutro i uvece?

Postod Pedja » 21.11.2011, 12:32

ivan je napisao:utakmice se zakazuju uvece da bih ljudi gledali, gotovo sam siguran da je to razlog a ne neki tamo parasimpatikus. Kolko se ja secam iz skole sva takmicenja su se zakazivala ujutro oko 9 -10 h jer tad mozak bolje radi verovatno. Mada mozda je i za to razlog banalan, recimo jer ne bi mogli da nadju dezurne nastavnike/profesore za popodne i uvece, jer ljudi hoce da idu kuci i gledaju utakmice.

To je pojednostavljeno viđenje :shock:Ja sam pokušao da ubacim i malo fiziologije u priču :ugeek:
Poslednji put menjao Pedja dana 21.11.2011, 12:39, izmenjena samo jedanput
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Da li isto igrate ujutro i uvece?

Postod ivan » 21.11.2011, 12:34

sto mu gromova. Izgleda da ima tu nesto. Tamo se pominje neki cilijarni misic, a meni se cini da prepodne lakse vidim loptu i blizu i daleko, a uvece znatno sporije menjam ziznu daljinu oka, pa mi je teze da pratim putanju lopte. Da li to ima smisla? I pise da se simpatikus mod ukljucuje kad postoji neka opasnost, priprema organizam za borbu ili beg. Mozd ane bi bilo lose da me neko uplasi pre igranja uvece? :D Evo ja cu doci u sredu, a Pedju zaduzujem da me uplasi ili izazove neku opasnost. Tako cemo u praksi proveriti verodostojnost ovih teorija.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Da li isto igrate ujutro i uvece?

Postod Pedja » 21.11.2011, 12:50

ivan je napisao:sto mu gromova. Izgleda da ima tu nesto. Tamo se pominje neki cilijarni misic, a meni se cini da prepodne lakse vidim loptu i blizu i daleko, a uvece znatno sporije menjam ziznu daljinu oka, pa mi je teze da pratim putanju lopte. Da li to ima smisla? I pise da se simpatikus mod ukljucuje kad postoji neka opasnost, priprema organizam za borbu ili beg. Mozd ane bi bilo lose da me neko uplasi pre igranja uvece? :D Evo ja cu doci u sredu, a Pedju zaduzujem da me uplasi ili izazove neku opasnost. Tako cemo u praksi proveriti verodostojnost ovih teorija.

Ti si čovek bukvalista? :!: Pa sasvim je normalno ako si radio ceo dan da si uveče umoran(i to je fiziološki) i da ćeš bolje da igraš ako si lelemudo ceo dan i čekao večernji termin da igraš turnir... :eek:
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Da li isto igrate ujutro i uvece?

Postod Pedja » 21.11.2011, 12:54

Pedja je napisao:
ivan je napisao:sto mu gromova. Izgleda da ima tu nesto. Tamo se pominje neki cilijarni misic, a meni se cini da prepodne lakse vidim loptu i blizu i daleko, a uvece znatno sporije menjam ziznu daljinu oka, pa mi je teze da pratim putanju lopte. Da li to ima smisla? I pise da se simpatikus mod ukljucuje kad postoji neka opasnost, priprema organizam za borbu ili beg. Mozd ane bi bilo lose da me neko uplasi pre igranja uvece? :D Evo ja cu doci u sredu, a Pedju zaduzujem da me uplasi ili izazove neku opasnost. Tako cemo u praksi proveriti verodostojnost ovih teorija.

Ti si čovek bukvalista? :!: Pa sasvim je normalno ako si radio ceo dan da si uveče umoran(i to je fiziološki) i da ćeš bolje da igraš ako si lelemudo ceo dan i čekao večernji termin da igraš turnir... :eek:

Po tvom sistemu- TI igraš ( samo) okom? :arrgghh:
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Da li isto igrate ujutro i uvece?

Postod ivan » 21.11.2011, 12:57

ne naravno, bukvalisto jedan. Ali oko mi je prvi indikator da nesto nije u redu, cim ne mogu da ispratim putanju lopte.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Da li isto igrate ujutro i uvece?

Postod Pedja » 21.11.2011, 13:05

ivan je napisao:ne naravno, bukvalisto jedan. Ali oko mi je prvi indikator da nesto nije u redu, cim ne mogu da ispratim putanju lopte.

E,KONAČNO! Znači složismo se nekako da je ovo ustvari vrlo kompleksna tema?! :!: :confused:
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Da li isto igrate ujutro i uvece?

Postod ivan » 21.11.2011, 13:15

Oduvek sam to tvrdio. A ti da malo razradis temu.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Prethodni

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju